Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Skuteczna ochrona włosów przed słońcem

Naturalna pielęgnacja włosów

Włosy latem są szczególnie narażone na zniszczenia. Już samo długie przebywanie na słońcu doprowadza do ich wysuszania, zmiany barwy na jaśniejszą i matowienia koloru. Jeśli dodatkowo potraktujemy je słoną wodą morską lub też chlorowaną, mogą się łamać i ulegać przesuszeniu. Sama pielęgnacja w trakcie sezonu urlopowego jest bardzo ważna jednak możemy dla swoich włosów zrobić więcej, przygotować je na czas wakacyjnych wyjazdów. Warto odpowiednio wcześnie zacząć używać odżywek i szamponów z filtrami przeciwsłonecznymi a także zadbać o nawilżanie. Jeśli przygotujemy włosy na lato z pewnością lepiej zniosą one wpływy szkodliwych czynników.

Natomiast jak zadbać o nie po lecie? Na pewno konieczne będzie strzyżenie. Co 6-8 tygodni powinno być wykonywane a jeśli fryzura poddawana jest częstym zabiegom farbowania, prostowania a na dodatek zawsze pokrywa ją sporo preparatów do stylizacji przycięcie, włosów powinno się wykonywać częściej. Rozdwojone nie przycinane końcówki mają tendencję do coraz dalszego rozszczepiania się co w konsekwencji spowoduje, że trzeba będzie obciąć znacznie więcej włosów niż tylko same końcówki.

Do mycia włosów potarganych wiatrem i pozbawionych wilgoci, koniecznie trzeba wybrać szampon nawilżający i dodatkowo stosować inne środki jak odżywki z jedwabiem i balsamy zamykające łuski włosowe oraz zwilżające suche kosmyki. Warto też pamiętać, że częste mycie nie sprzyja czuprynie latem. Wiadomo, że włosy nie mogą być brudne i przetłuszczone, jednak codzienne ich mycie nie jest dobrym pomysłem. Usuwa się w ten sposób tłuszczową, ochronna warstwę włosa, lepiej wypróbować szampon suchy i na wieczór zawsze dokładnie szczotkować włosy. Do preparatów silnie nawilżających zalicza się olejek arganowy, prowitamina B3, jedwab.

Kosmetyki z ich dodatkiem doskonale regenerują włosy, dodają im elastyczności i sprawiają, że fryzura wydaje się bujniejsza, zyskuje na objętości. Fryzura na basen i plażę, z długich włosów powinna być upięta. Najlepiej do tego celu użyć spinek i wsuwek luźno podtrzymujących włosy. Do pływania najlepiej spiąć je gumką, jednakże nie powinno się jej zbyt często zakładać, ponieważ mocno zaciśnięta zawsze w tym samym miejscu, powoduje ułamywanie się włosów. Z kolei krótkie włosy latem łatwiej pielęgnować, ponieważ zwykle częściej są przycinane i nie rozdwajają się szybko.