Naturalna pielęgnacja włosów

Włosy latem są szczególnie narażone na zniszczenia. Już samo długie przebywanie na słońcu doprowadza do ich wysuszania, zmiany barwy na jaśniejszą i matowienia koloru. Jeśli dodatkowo potraktujemy je słoną wodą morską lub też chlorowaną, mogą się łamać i ulegać przesuszeniu. Sama pielęgnacja w trakcie sezonu urlopowego jest bardzo ważna jednak możemy dla swoich włosów zrobić więcej, przygotować je na czas wakacyjnych wyjazdów. Warto odpowiednio wcześnie zacząć używać odżywek i szamponów z filtrami przeciwsłonecznymi a także zadbać o nawilżanie. Jeśli przygotujemy włosy na lato z pewnością lepiej zniosą one wpływy szkodliwych czynników.

Natomiast jak zadbać o nie po lecie? Na pewno konieczne będzie strzyżenie. Co 6-8 tygodni powinno być wykonywane a jeśli fryzura poddawana jest częstym zabiegom farbowania, prostowania a na dodatek zawsze pokrywa ją sporo preparatów do stylizacji przycięcie, włosów powinno się wykonywać częściej. Rozdwojone nie przycinane końcówki mają tendencję do coraz dalszego rozszczepiania się co w konsekwencji spowoduje, że trzeba będzie obciąć znacznie więcej włosów niż tylko same końcówki.

Do mycia włosów potarganych wiatrem i pozbawionych wilgoci, koniecznie trzeba wybrać szampon nawilżający i dodatkowo stosować inne środki jak odżywki z jedwabiem i balsamy zamykające łuski włosowe oraz zwilżające suche kosmyki. Warto też pamiętać, że częste mycie nie sprzyja czuprynie latem. Wiadomo, że włosy nie mogą być brudne i przetłuszczone, jednak codzienne ich mycie nie jest dobrym pomysłem. Usuwa się w ten sposób tłuszczową, ochronna warstwę włosa, lepiej wypróbować szampon suchy i na wieczór zawsze dokładnie szczotkować włosy. Do preparatów silnie nawilżających zalicza się olejek arganowy, prowitamina B3, jedwab.

Kosmetyki z ich dodatkiem doskonale regenerują włosy, dodają im elastyczności i sprawiają, że fryzura wydaje się bujniejsza, zyskuje na objętości. Fryzura na basen i plażę, z długich włosów powinna być upięta. Najlepiej do tego celu użyć spinek i wsuwek luźno podtrzymujących włosy. Do pływania najlepiej spiąć je gumką, jednakże nie powinno się jej zbyt często zakładać, ponieważ mocno zaciśnięta zawsze w tym samym miejscu, powoduje ułamywanie się włosów. Z kolei krótkie włosy latem łatwiej pielęgnować, ponieważ zwykle częściej są przycinane i nie rozdwajają się szybko.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 25941 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/pielegnacja-wlosow-latem/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435