Proste warkocze, kłosy, francuzy

Tak prosty element uczesania a jednocześnie, tak efektowny jakim jest warkocz ma wiele postaci. Zdobył popularność, która zdaje się wcale nie słabnąć. Wciąż widujemy wiele dziewcząt a także dojrzałych kobiet prezentujących się we fryzurach wykonanych w formie francuza lub kłosa. Są to pojedyncze warkocze zazwyczaj, splecione asymetrycznie na boku od samego przodu lub też symetrycznie od czubka głowy do tyłu.

Latem szczególnie atrakcyjnym może okazać się uczesanie włosów w formie któregoś z wybranych warkoczy. Po pierwsze przy długich włosach jest to komfort, ponieważ w upalne dni zdecydowanie wygodniej nosić je w formie spiętej. Dodatkowym atutem jest ciekawy wygląd fryzury. Po drugie przy włosach nieco krótszych może to być ciekawy zabieg podkreślający kolor poszczególnych pasemek. Zwłaszcza warkocze francuskie tak zwane francuzy, wykorzystywane są we wszelkich upięciach stanowiąc efektowny element koka lub innego upięcia. Potrafią się bardzo dobrze wkomponować a ponadto dają wiele możliwości splotów, które dodatkowo, dają się zwijać przy długich włosach w koki.

Warkocz należy do kategorii tych elementów fryzury, które są uniwersalne i ponadczasowe. Niegdyś włosy układano w formie koszyczka z dwóch plecionych warkoczy, dzisiaj znów ta tradycyjna forma uczesania powraca. Jest wykonywana w modny sposób z dodatkowymi nowoczesnymi elementami lub ozdobami. Można ją wykonać asymetrycznie z boku głowy i przedziałkiem na bok lub też luźno spiąć tuż nad karkiem. Z kolei kłos, także odświeżony obecnie we fryzjerskiej modzie może stanowić główne uczesanie lub jedynie składnik całej fryzury. Często widywane są delikatne kłosy splecione u dołu fryzury, gdy tymczasem jej górna część jest efektownie natapirowana.

Zaletą warkoczy zwłaszcza francuskich jest to, że można je splatać od samego czoła w dowolną stronę i w dowolnej ilości. Ponadto łatwiej ułożyć długą grzywkę jeśli nie chcemy wypuszczać jej na czoło, można wpleść ją w warkocz tuż nad czołem wraz z resztą włosów. Właścicielki długich nie cieniowanych włosów mogą pochwalić się na swej głowie okazałym i długim francuzem. Każdą z omawianych form warkoczy można samodzielnie wykonać w domu. Nie nastręczają one wiele trudności wprawnym palcom. Wystarczy nieco potrenować przed lustrem aby móc spleść warkocz ze swoich włosów.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 25826 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/proste-warkocze-klosy-francuzy/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/fzf/public_html/974.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435