Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Męskie fryzury do kształtu twarzy

Nowoczesne męskie uczesania

Panowie zwykle noszą fryzury krótkie lub półdługie. Bardziej niż kobiety przywiązują wagę do praktyczności uczesania, szybkiego mycia i suszenia oraz łatwej pielęgnacji włosów latem. Zazwyczaj nie poddają ich specjalistycznym zabiegom fryzjerskim, jednak męska fryzura powinna być modna i dobrana podobnie jak damska do kształtu twarzy. Poza tym jej ułożenie szalenie wpływa na ogólną prezencję i może wpływać korzystnie jak i niekorzystnie na wygląd.

Obecnie bardzo modne są męskie uczesania z przedziałkiem na boku głowy. Cała fryzura wygląda tak, że włosy po bokach są przystrzyżone krócej, natomiast na szczycie zostawia się dłuższą warstwę włosów i ją właśnie zaczesuje się na któryś bok. Włosy układa się na gładko przy użyciu żelu lub w specyficznie układający się lok tak zwany quiff. Takie fryzury z przedziałkiem z boku są odpowiednie tak do stroju swobodnego jak i eleganckiego. Sprawdzą się w każdej sytuacji ponieważ mają w sobie coś z grzecznego chłopca i jednocześnie są nieco zadziorne.

Styl lat 50 i 60 zdecydowanie powrócił jeśli chodzi o męskie uczesania. Dłuższa warstwa włosów jaka w ich przypadku jest zostawiana na szczycie głowy powinna mieć około 10-12 cm a same włosy dosyć gęste aby dawały się ławo formować. Zwykle ich układanie nie zadaje zbyt wiele trudu. Najpierw należy zrobić przedziałek a następnie podczas suszenia należy je przeczesywać palcami do tyłu a na końcu ułożyć na wybraną stronę. Zauważalnie wzrosła także liczba panów noszących dłuższe włosy i półdługie. Także w męskich stylizacjach pojawiają się fryzury typu bob, stopniowane z dłuższą grzywką opadającą luźno na jeden bok czoła.

Ponadto wielu panom odpowiadają stylizacje całego wyglądu w typie dandysa. Fryzura tak ułożona jest zaczesana do tyłu przy użyciu żelu. Włosy do takiego układania w wierzchniej warstwie powinny mieć nawet do 10 cm długości, aby łatwo można było je zaczesać. Fryzury na dandysa pasują do eleganckich stylizacji pod krawat, ale i sprawdzają się także w nieco swobodniejszych zestawieniach ze strojem bardziej luźnym jak kurtka skórzana, jeansy i skórzane buty. Męskie fryzury potrafią zaskakiwać i wyglądać tak samo kusząco jak damskie. Ułożenie włosów potrafi zmienić ogólna aparycję wpływając na zniwelowanie asymetrii twarzy.